Авторизація

Email
Пароль

Спостерігання віртуальної реальності під час виконання медичних процедур впливає на сприйняття болю та тривоги у дітей

 

Спостерігання віртуальної реальності є корисним інструментом для зменшення болю та занепокоєння у дітей, під час виконання у них низки медичних процедур та маніпуляцій. В порівнянні зі звичайним лікуванням спостерігання дитиною віртуальної реальності сприяє суттєвому зменшенню болю та тривоги. Такі данні представлені в оновленому систематичному огляді та метааналізї, який опублікований в  Paediatric Anaesthesia [1].

Метою огляду було дослідження ефективності спостерігання дитиною віртуальної реальності як інструменту впливу на біль та тривожність під час проведення у них медичних процедур і маніпуляцій.

Автори визначили віртуальну реальність як технологію, яка дозволяє створювати реалістичне захоплююче та інтерактивне середовище навколишнього світу, яке можна досліджувати та вільно з ним взаємодіяти. Проекція віртуальної реальності відбувалась перед очима користувача через дисплей, який фіксувався на голові. Віртуальну реальність застосовували як відволікання (n = 23) під час медичних процедур або як вплив (n = 4) перед медичними процедурами. Ефект відволікання та зменшення тривожності за допомогою віртуальної реальності здебільшого вивчався у пацієнтів під час забезпечення венозного доступу (n = 10), у пацієнтів з опіками (n = 7), у онкологічних пацієнтів (n = 2), в стоматології (n=1).

За результатами проведеного метааналізу загальна зважена стандартизована середня різниця використання віртуальної реальності шодо болю, про який повідомляв пацієнт, становила -0,67 (95% ДІ, від -0,89 до -0,45; p < ,001) та -0,74 (95% ДІ, -1,00). до -0,48; p < 001) щодо тривоги, про яку повідомляли пацієнти. Чим менше розміри негативного ефекту, тим більше виражений ефект, тим менший біль. Використання віртуальної реальності як засобу впливу на тривогу, про яку повідомляли пацієнти, також був значним (стандартизована середня різниця = -0,58; 95% ДІ, від -1,15 до -0,01; p < 05).

 

1. Tas FQ, van Eijk CAM, Staals LM, Legerstee JS, Dierckx B. Virtual reality in pediatrics, effects on pain and anxiety: A systematic review and meta-analysis update. Paediatr Anaesth. 2022;32(12):1292-1304. doi:10.1111/pan.14546

 

Доц. Танцюра Л.Д.

 

Зверніть увагу:

Завершується комплектація циклу спеціалізації з дитячої анестезіології для анестезіологів загальної практики кафедри дитячої хірургії, анестезіології, ортопедії та травматології Національного університету охорони здоров’я імені П.Л. Шупика. Цикл починається 31.03.2023 р. далі